خوش مشرب ایران توافق اوباما ایرانی

خوش مشرب: ایران توافق اوباما ایرانی بین الملل پالیتیکو توافق هسته ای ایران

گت بلاگز بین‌الملل امتیاز مخفی اوباما به کشور عزیزمان ایران در ازای توافق هسته ای / پالیتیکو مدعی شد

پایگاه خبری پالیتیکو نوشت: باراک اوباما در رابطه با توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران امتیازدهی های پنهانی داشته هست.

امتیاز مخفی اوباما به کشور عزیزمان ایران در ازای توافق هسته ای / پالیتیکو مدعی شد

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ پالیتیکو در یک گزارش تحقیقی نوشت دولت اوباما تمامی موارد مربوط به مبادله زندانیان بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و واشنگتن در دی ماه سال 1394 را عنلی نکرده و راجع به آن پنهانکاری کرده است.
بر اساس این گزارش مدیر جمهور سابق آمریکا تمامی حقایق راجع به توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه 1+5، که توافق مبادله زندانیان به عنوان بخشی از آن انجام شد را نگفته و با کتمان حقیقت، آن را به مردم کشورش فروخته است.
پالیتیکو نوشت: اوباما در 17 ژانویه 2016 هنگام اعلام مبادله زندانیان گفت که هیچ یک از زندانیان ایرانی که به موجب توافق دو جانبه با کشور عزیزمان ایران آزاد می شوند به جرائم مرتبط با تروریسم یا سایر جرائم مرتبط با آن متهم نشده بودند.
این در حالی است که بر خی از آنان از سوی وزارت دادگستری به جرم اقدام علیه امنیت ملی آمریکا متهم شده است بودند.
کاخ سفید اعلام کرد که کشور عزیزمان ایران خواستار آزادی تعداد بیشتری از زندانیان بود ولی واشنگتن هفت نفر از آنها را آزاد خواهد کرد که شش نفر از آنها تابعیت دوگانه ایرانی – آمریکایی داشتند.
این پایگاه اینترنتی ادعا کرد تعدادی از این زندانیان به انتقال قطعات الکترونیکی قابل استفاده در موشک های کروز و موارد مشابه متهم شده است بودند.
این گزارش همچنین ادعا میکند وزارت دادگستری اوباما به عنوان بخشی از این توافقات از بررسی اتهامات 14 نفر از افرادی که تحت تعقیب پلیس بینالمللی بودهاند هم صرفنظر کرده هست، ولی دولت اوباما نام این افراد و موارد اتهامات آنها را ذکر نکرده است.
انتهای پیام/

عبارات مهم : ایران

واژه های کلیدی: ایران | توافق | اوباما | ایرانی | بین الملل | پالیتیکو | توافق هسته ای | ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog