خوش مشرب ایران توافق اوباما ایرانی

خوش مشرب: ایران توافق اوباما ایرانی بین الملل پالیتیکو توافق هسته ای ایران

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مشمولان سهام عدالت منتظر دریافت سود سال ۱۳۹۵

با نزدیک شدن به اتمام مهلت قانونی شرکت های سرمایه پذیر، مشمولان سهام عدالت منتظر دریافت سود سال مالی ۱۳۹۵ هستند شرکت شخصی سازی نیز بارها تاکید کرده که آمادگی دا

مشمولان سهام عدالت منتظر دریافت سود سال ۱۳۹۵

مشمولان سهام عدالت منتظر دریافت سود سال ۱۳۹۵

عبارات مهم : دریافت

با نزدیک شدن به اتمام مهلت قانونی شرکت های سرمایه پذیر، مشمولان سهام عدالت منتظر دریافت سود سال مالی ۱۳۹۵ هستند شرکت شخصی سازی نیز بارها تاکید کرده که آمادگی دارد این سود را پرداخت کند ولی می خواهد جهت این کار با ارگان های هماهنگی انجام دهد.

به گزارش ایسنا، مدتی است که گفته می شود شرکت شخصی سازی می خواهد سود سال مالی ۱۳۹۵ را به مشمولان سهام عدالت بپردازد، علاوه بر این آخرهای سال گذشته مشخص شد که شرکتهای سرمایه پذیر بابت سود سهام عدالت از سال ۱۳۸۵، ۵۳۲ هزار تومان به شرکت شخصی سازی پرداخت کرده اند و این شرکت این مبالغ را به حساب خزارنه واریز کرده است.

مشمولان سهام عدالت منتظر دریافت سود سال ۱۳۹۵

از طرفی طبق آمارهای این شرکت و گفته های عبدالله پوری حسینی تاکنون ۶۵۰ میلیارد تومان از سود شرکت های سرمایه پذیر به حساب شرکت شخصی سازی واریز شده است هست. البته این شرکت ها بعد از برگزاری مجامع ارزش قانونا هشت ماه وقت داشته اند تا سود مربوط به سهام عدالت را به حساب شرکت شخصی سازی واریز کنند و از آنجا که سود شرکت هایی کامل به حساب شرکت شخصی سازی واریز نشده هست، با آخر مهلت هشت ماهه این شرکت ها انتظار می رود مبلغ این ۶۵۰ میلیارد تومان به دو یا حتی سه برابر زیاد کردن یابد.

اما طبق گفته های مدیر شرکت شخصی سازی در مصوبه ای که شورای عالی اصل ۴۴ در اسفندماه سال ۱۳۹۵ تصویب کرد، شرکت شخصی سازی جهت پرداخت سود سهام عدالت منع قانونی ندارد و می تواند به تناسب سودهایی که از شرکت های سرمایه پذیر دریافت کرده، این مبالغ را در بین مشمولان سهام عدالت توزیع کنند، ولی این شرکت در حال حاضر در حال هماهنگی با ارگان های خاصی جهت پرداخت این مبالغ است.

با نزدیک شدن به اتمام مهلت قانونی شرکت های سرمایه پذیر، مشمولان سهام عدالت منتظر دریافت سود سال مالی ۱۳۹۵ هستند شرکت شخصی سازی نیز بارها تاکید کرده که آمادگی دا

سازمان شخصی سازی هنوز زمانی را جهت پرداخت سود سهام عدالت مشخص نکرده ولی وعده داده پرداخت این سود در آینده نزدیک و با هماهنگی با ارگان هایی واریز شود، البته تمام مشمولان به یک باره این سود را دریافت نخواهند کرد و شرکت شخصی سازی دهک های پایین درآمدی را در اولویت قرار داده است.

تاکنون در مورد مبلغ سود سهام عدالت در سال مالی ۱۳۹۵ صحبت های زیادی شده است ولی رقم قطعی ای راجع به آن شنیده نمی شود. آنچه شرکت شخصی سازی سابقا اعلام کرده این است که مبلغ این سود حدودا ۱۲۰ الی ۱۵۰ هزار تومان جهت مشمولانی است که مقدار سهام از نظر ارزش، عدالتشان یک میلیون تومان است.َ

بد نیست یادآور شویم در دولت های نهم و دهم بعضی از مشمولان سهام عدالت در یک مرحله، بعضی ها در دو مرحله و بعضی دیگر در سه مرحله سود سهام عدالت را دریافت کردند که رقم آن ۴۰، ۸۰ و ۱۲۰ هزار تومان بوده هست. البته بعضی از مشمولان سودی دریافت نکردند؛ در نتیجه صورت حساب سهام عدالت این افراد نشان می داد که دارایی آن ها ۵۳۲ هزار تومان است و افرادی که سود دریافت کرده بودند به اندازه مبلغی که به حسابشان واریز شده است بود از مبلغ ۵۳۲ هزار تومان کسر می شد.

مشمولان سهام عدالت منتظر دریافت سود سال ۱۳۹۵

واژه های کلیدی: دریافت | هماهنگی | سهام عدالت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog