خوش مشرب ایران توافق اوباما ایرانی

خوش مشرب: ایران توافق اوباما ایرانی بین الملل پالیتیکو توافق هسته ای ایران

گت بلاگز اجتماعی تفکر خلاق کودک را سرکوب نکنید ، 7 راهکار طلایی جهت زیاد کردن هوش کودک

انجام بعضی بازی ها مانند شن بازی و ساخت کاردستی نقش مهمی در زیاد کردن خلاقیت و در نتیجه هوش و استعداد کودک دارد.

تفکر خلاق کودک را سرکوب نکنید ، 7 راهکار طلایی جهت زیاد کردن هوش کودک

مجتبی کاشانی روانشناس عمومی در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ اظهار داشت: زیاد کردن هوش واستعداد افراد در ارتباط تنگاتنگ با رفتارهای کودکی آن ها است که انجام بعضی بازی ها باعث زیاد کردن هوش و توانایی فکری آن ها می شود و در این راه والدین نقش مهمی دارند.
وی اضافه کرد: شن بازی،خواندن کتاب، داستان و شعر همراه با تکرار آن حتی از روی اشکال،برای کودک بسیار بافایده است و باعث زیاد کردن استعداد کودک می شود.

عبارات مهم : والدین

کاشانی ادامه داد: بریدن و چسباندن اشیاء و به نوعی ساخت کار دستی با وسایل دور ریختنی با کمک والدین، آوا سازی و ساخت وسایل راحت جهت تولید صدا و ریتم باعث می شود تا کودک بیاموزد تا از هر وسیله ای به نحوه خلاقانه ای استفاده کند.
این روانشناس تأکید کرد: بازی با دکمه باعث زیاد کردن خلاقیت در کودک می شود ولی باید توجه داشت که در انجام این کارها، والدین نظارت کافی را بر فرزندان خود داشته باشند و فرزندان را در انجام درست آن راهنمایی کنند.
وی با بیان اینکه انجام بازي هايي که به تفکر نياز دارند،در زیاد کردن هوش کودک تاثیر بسزایی دارد، خاطر نشان کرد: بازي با مکعب ها، لگوها و ديگر وسايل کمک آموزشي مطابق با سن کودک مي تواند مهارت هاي ظريف از جمله هماهنگي چشم و دست را افزايش بدهد که این امر به رشد هوش کودک کمک می کند.
کاشانی با تاکید بر اینکه اجازه بدهید کودک از الگوی تفکر خلاق خود استفاده کند، گفت:از کودک بخواهید به جاي آموزش کشيدن پرنده از روی الگو،محیط اطراف خود را نقاشی کند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: والدین | والدین | فرزندان | استفاده | روانشناس | اخبار خانواده | خلاقیت | بازی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog