خوش مشرب ایران توافق اوباما ایرانی

خوش مشرب: ایران توافق اوباما ایرانی بین الملل پالیتیکو توافق هسته ای ایران

گت بلاگز اجتماعی سن مناسب جهت جدا کردن اتاق خواب کودک از والدین چند سالگی است؟

هرگز نباید به اجبار، محل خواب کودک را از والدین جدا کرد لیکن این کار نه تنها موجب استقلال نمی شود بلکه باعث زیاد کردن وحشت در کودک خواهد شد.

سن مناسب جهت جدا کردن اتاق خواب کودک از والدین چند سالگی است؟

سیما منادی روانشناس در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ اظهار کرد: جدا کردن اتاق خواب کودک از والدین یکی از مباحث مهمی است که کارشناسان در این مورداختلاف نظر دارند، عده ای معتقدند این کار باید بین 12 تا 18 ماهگی کودک یعنی پیش از شکل گیری وحشت های خیالی او صورت گیرد.
وی در ادامه گفت:روانشناسان این دوره را به علت مفهوم نبودن وحشت از تاریکی جهت کودک و برطرف وابستگی کودک به والدین به خصوص مادر،برای جداسازی اتاق خواب کودک از والدین مناسب می دانند.

عبارات مهم : اعتماد

منادی تصریح کرد:اکثر روانشناسان اعتقاد دارند که تا سن حدود 2 و نیم سالگی بهتر است کودک در اتاق والدین خود ولی در تخت جدا بخوابد و جدا شدن اتاق او بعد از این سن انجام شود.
این روانشناس اضافه کرد: جدا کردن اتاق خواب کودک باعث ایجاد اعتماد به نفس و استقلال در کودک می شود و همچنین اعتماد فرزند به والدین خود را زیاد می کند.
وی عنوان کرد: عالی ترین روش این است که کودک از 2 سالگی از والدین جدا بخوابد ولی اگر کودکان را زودهنگام و به اجبار جدا کنید نه تنها جدا نمی شوند بلکه احساس ناکامی در آن ها ایجاد می شود.
منادی در آخر تأکید کرد: والدینی که فرزندشان اضطراب جدایی دارد، نباید جهت برطرف این مشکل،او را سریعتر مستقل کنند بلکه باید با کمک متخصص و در طولانی مدت این کار اجرا شود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اعتماد | والدین | والدین | روانشناس | روانشناس | اعتماد به نفس | اخبار خانواده | اعتماد به نفس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog